user_mobilelogo
  • Фільтрована кава (близько 150 мл) - в середньому близько 80 мг кофеїну
  • Еспресо (близько 50 мл) - близько 50 - 150 мг кофеїну
  • Розчинна кава (125 мл) - від 20 до 100 мг кофеїну
  • Кава без кофеїну (150 мл) - від 1 до 4 мг кофеїну (незначна доза)
  • Чорний чай (150 мл) - від 20 до 60 мг кофеїну
  • Какао (150 мл) - близько 2 до 8 мг кофеїну
  • Energy Drink (250 мл) - близько 80 мг кофеїну
  • Кола (330 мл) - близько 40 мг кофеїну
  • Шоколад (150 г) - від 15 до 115 мг кофеїну
  • Засоби знеболення можуть містити від 30 до 100 мг кофеїну на одиницю.

Подальша наукова інформація про кофеїн та здоров'я на www.coffeeandhealth.org

Найвідоміший інгредієнт кави – кофеїн, природна речовина кавового зерна, що утворюється під час
фотосинтезу кавової рослини.
До речі, корисно знати, що кофеїн, окрім кави, містять багато інших продуктів, до прикладу, чай, какао, горіхи, гуарана та мате.
Зверніть увагу, всупереч усім вигаданим міфам, кофеїн отруйний тільки в дуже високих дозах, наприклад, від 10 грамів, що означає споживання приблизно 200 еспресо протягом відносно короткого часу.

Помірне споживання кави - до п'яти чашок на день - є частиною збалансованої дієти та активного способу життя.
Одноразові дози кофеїну до 200 мг і добові – до 400 мг безпечні для дорослих у Європі.
Інститут наукової інформації про каву опублікував нове дослідження, відповідно до якого помірне споживання кави не викликає зневоднення. Дослідження впливу кави та кофеїну на рівновагу рідини ви можете переглянути тут www.coffeeandhealth.org/topic-overview/fluidbalance

Маємо неабиякий сумнів, що серед продуктів харчування за кількістю міфів і зразків народної мудрості кавізнайдеться конкурент. Однак нове дослідження з Кореї вщент руйнує стереотипи і демонструє, що регулярне споживання кави не дозволяє артеріям звузитися, а також знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

До слова, користь кави для здоров’я доводить безліч досліджень. Одне з них, нещодавно проведене. в Центрі раку Дани-Фарбера в Бостоні (Journal of Clinical Oncology"), показує, що пацієнти, які страждають на колоректальний рак, можуть істотно знизити ризик рецидивів, споживаючи каву. Під час дослідження хворі випивали принаймні чотири чашки кави в день.

Ті, хто під впливом стресу часто дозволяють собі філіжанку кави, несвідомо роблять правильну справу. Згідно з дослідженням, проведеним Університетом Коімбра, кофеїн, що міститься в каві, послаблює стрес і здатний пом'якшити деякі його симптоми.